11. – 14.7.2019 Retro Prague Historic Rally

Home / Akce / 11. – 14.7.2019 Retro Prague Historic Rally

Vážení přátelé historických automobilů a spolku „Retro Prague”,
dovolujeme si Vás pozvat na tradiční letní rally, letos pod názvem:

“Retro Prague Historic Rally”

Akce se bude konat 11. – 14.7.2019.

Retro Prague Historic Rally letos pořádá jubilejní 20. ročník jízdy historických automobilů na Slovensko. Většinu veteránů odveze do slovenského Popradu vlak, cesta zpět už bude po silnici.

Akce se koná v termínu od 11.7. – 14.7.2019. Cesty na Slovensko se letos účastní 60 historických aut, která byla vyrobena v letech 1922 až 1984. Lidé budou mít možnost vidět značky aut Bugatti, Rolls Royce, Bentley, Mercedes, Jaguar nebo Ferrari, ale i vozy české předválečné provenience Praga, či poválečné Škoda a Tatra .

Akce se zúčastní 60 mezinárodních posádek z ČR, Slovenska, Německa a USA a plejáda opravdu zajímavých automobilů z předválečného období, od aut, které vyhrávaly velké závody jako 1000 mil československých, 24 hodin Le Mans, Targa Florio, přes zajímavé meziválečné vozy až například po růžový Cadillac, v jakém jezdil Elvis Presley nebo Fantomasův Citroen,“

Start Retro Prague Historic Rally bude 11. července v 17,30 hod v centru Prahy na rampě Historické budovy Národního muzea, kde budou historická vozidla slavnostně odstartována a po krátkém prologu přes Václavské náměstí budou na Hlavním nádraží nakládána na vlak, který auta i posádky odveze do Popradu. Ze Slovenska se veteráni poté vrátí po vlastní ose do Prahy.

Cesta zpět povede například přes Tatranskou Lomnicu, Štrbské pleso, Malou Fatru, Žilinu, Zlín, Kroměříž, Boskovice, Poličku a Poděbrady.

Během cesty projedou posádky přibližně 100 obcí a měst a v některých budou stavět na průjezdních kontrolách, kde si je diváci budou moci prohlédnout.

V cíli se objeví vozidla v neděli 14.7. kolem 17.hodiny u pražských Arkád.

Startovní listina

Startovací listina ve formátu .pdf ke stažení ZDE.